Čo robí Figa

Spoločnosť Figa je jednočloveková spoločnosť, ktorá nastavuje ľuďom finančné zrkadlo buď pomocou osobnej konzultácie medzi štyrmi očami, alebo aj na diaľku cez skype, alebo hangout.  Ak si myslíš, že profesionálny prístup k svojim financiám je to, čo potrebuješ, tak si na dobrom mieste a odporúčam čítať ďalej. V opačnom prípade nestrácaj čas na týchto stránkach a venuj sa radšej tým veciam, ktoré ty sám považuješ za dôležité!
Na rozdiel od väčšiny "odborníkov" sa vo Fige viac zameriavam na princípy, ktoré sa v čase nemenia. Idem viac do hĺbky a podstaty problému. Čo sa však v čase mení, sú "dopravné prostriedky", ktoré ťa majú viezť na tvojej ceste. Uprednostňujem prevenciu, ktorú je potrebné urobiť práve teraz pred riešením vzniknutých problémov resp. odsúvaním problému na neurčito. Prevencia nám šetrí energiu a peniaze a aj keď to vieme, tak to nerobíme, lebo napriek tomu, že je to dôležité, nie je to urgentné! Tu je potrebná zmena!
Ak chceš predísť finančným problémom, prvý krok je dozvedieť sa, ako na tom skutočne si. To je princíp, ktorý sa jednoducho dá pochopiť na fungovaní GPS navigácie. Ak zablúdiš a zapneš navigáciu, prvé čo sa musí udiať je určenie polohy, teda kde sa nachádzaš. Ak sa tento krok neudeje, všetko stráca zmysel, nemáš situáciu pod kontrolou a to je zdroj frustrácie a beznádeje. 
Tento princíp platí ako pri financiách, tak aj pri rozhodovaní, ako si zlepšiť životný štandart. Ak chceš začať podnikať, alebo si nájsť prácu, ktorá by ťa bavila, je potrebné vedieť, aký si osobnostný typ, pretože každý človek môže dosiahnuť úspech, ale každý iným spôsobom. Perfektný nástroj, ktorý pomohol aj mne v tejto oblasti je Dynamika Bohatstva, kde človek o sebe zistí presne to čo potrebuje vedieť na to, ktorým smerom sa vybrať. 
Keďže som vyskúšal viacero obdobných spôsobov, z hľadiska jednoduchosti pochopenia a pomerne nízkych finančných nákladov ku kvalite získaných informácií, môžem tento spôsob len doporučiť.  
Ak chceš zainvestovať do seba týmto spôsobom, tu máš link na svoj profil Dynamiky Bohatstva.  Rád sa podelím s informáciami, ako to pomohlo mne a ako to môže pomôcť tebe!

Ako vznikol názov

Spoločnosť Figa vznikla pred pár rokmi, keď bola ešte moja dcérka malá a keď sme ju s manželkou učili čarovné slovíčka ako je ďakujem, prosím, nech sa páči a ďalšie. V tom období veľmi často opakovala slovíčko "chcem". Ťažko si zvykala na to, aby hovorila "prosím si". Tak som jej zakaždým, keď povedala "chcem", ukázal figu borovú a povedal som jej, že dostane figu, keď bude hovoriť "chcem"! Bolo to dosť frekventované slovo v tom čase, takže som jej často ukazoval figu a rovnako často som jej aj pripomínal, aby použila správne slovíčko. 

Keďže som vtedy uvažoval aj nad tým, ako sa bude volať novovznikajúca spoločnosť, nenapadlo ma nič inteligentnejšie, ako Figa, s.r.o.

To som ešte netušil, že to môže byť aj skratka pre finančnú garanciu, ktorú ľudia tak zanietene hľadajú niekde mimo seba v nejakej inštitúcii, v poradcovi, alebo nebodaj v štáte, kde ju dlhodobo v žiadnom prípade nemôžu nájsť.

V prípade, že si sa aj ty rozhodol hľadať svätý grál, tak ti môžem popriať len Veľa šťastia!

Za čo to Figa robí

Informácie na týchto stránkach sú overené praxou a všetky sú ti bezplatne dostupné v prípade že sa nechceš spoliehať na druhých, ale rád by si mal svoje financie pod kontrolou. Všetko, čo sa tu dočítaš, aplikujem aj ja v manažovaní svojich vlastných peňazí. Verím, že ti strom finančnej garancie bude nápomocný a rozšíri ti obzor svojich financií hlavne po praktickej stránke!

Osobná konzultácia je služba, ktorá má pre každého inú hodnotu. Poskytujem ju osobne len ľuďom, ktorí sa skutočne zaujímajú, a nie len o tom rozprávajú , ako si úspešne manažovať svoje finančné toky. Tok peňazí, alebo aj cashflow, je jedna z najdôležitejších častí manažovania peňazí. Poskytujem túto službu za symbolickú hodnotu  v kryptomene BTC, ktorá je v čase služby adekvátna sume 50 €. Výsledkom je výstup zvaný "Strom finančnej garancie" (obrázok pod textom). Tento strom ukazuje aktuálne finančné zdravie klienta, alebo aj vysvedčenie za jeho finančnú gramotnosť a určenie, kde sa nachádza práve teraz. Je to klientove finančné zrkadlo, ktoré nevyhnutne potrebuje na to, aby sa pohol správnym smerom. Nie je to bežná forma konzultácie a to mi potvrdzujú aj moji klienti. Nie som si istý, že na území bývalého Československa by niekto poskytoval takúto službu. Ak predsa len, bol by som rád, keby ma kontaktoval aby sme mohli priniesť jednoduchý a zrozumiteľný nástroj viacerým ľuďom, ktorí to potrebujú. 

Je to spôsob služby ľuďom na súčasnú dobu možno nezvyklý, pretože každý sa snaží len predať nejaký finančný produkt a je mu jedno, či to zapadá do plánu daného klienta. Tu dostane klient nástroj, ako sa dostať tam, kde sa chce dostať. Strom nám ukáže, kde sa nachádzame teraz, klient si určí, kam sa chce dostať a až na základe toho si bude vyberať nástroje, ktoré sú na trhu a ktoré mu vyhovujú najviac, aby si užíval aj cestu z bodu A do bodu B a nebol len otrokom bodu B! 

Ináč sa môže veľmi ľahko stať obeťou pre školených obchodníkov s finančnými produktmi. Nehovoriac o tom, že v súčasnom období sú takmer všetky finančné produkty vysoko rizikové - to už je ale z iného súdka...


STROM FINANČNEJ GARANCIE