Po prestávke návrat

Rok 2016 bol rokom prestávky, ale iba čo sa týka tohto blogu. Za ten rok, čo som naposledy prispel na tieto stránky, sa udialo veľa krásnych vecí, ale aj veľa nepodstatných vecí, ktoré len kradnú nášmu životu pozornosť.


Pozornosť je to, o čo sa dnes bojuje
Každý sa snaží ukradnúť z vašej pozornosti pre seba, a tým sa oslabuje vaša koncentrácia na podstatné veci. Ak by ste si sčítali časy všetkých dobrých činností, ktoré by ste chceli za deň absolvovať a o ktorých priazeň sa vonkajší svet u vás uchádza, prišli by ste na to, že 24 hodín denne je málo.

Je veľa činností, ktoré chceme absolvovať, ako času, ktorý je reálne k dispozícii
Čo z toho vyplýva? No jednak to, že vidíme, prečo sme neustále v strese a potom aj to, že dnes sa už nemôžeme rozhodovať medzi dobrým a zlým tak, ako to bolo v minulosti, keď sme ešte technologicky neboli na takej úrovni, ale medzi najlepším a dobrým.

A to je na tom to ťažké, pretože musíme povedať dobrým veciam jasné „nie“ a vybrať si len tie najlepšie veci pre nás! V opačnom prípade stále odkladáme niečo dôležité na neskôr, sme v jednom kole a myslíme si, že sa proti nám obrátil celý svet, lebo nič nestíhame!

Tá najzaujímavejšia vec v materiálnom svete
Pre mňa osobne bol predchádzajúci rok jeden z najúspešnejších vôbec. Nielen čo sa týka rodinného života, ale môžem povedať, že po všetkých stránkach sa vyvíjal rok podľa mojich predstáv. Možno práve preto, že som zameral svoju pozornosť len na tie veci, ktoré mi robili radosť. Príchod nového člena rodiny na svet bola jednoznačne udalosť č. 1.

Jednou z najdôležitejších vecí, na ktorú som sa podujal, bolo zvládať a vytvoriť rovnováhu všetkých stránok, ako mentálnej, emocionálnej, fyzickej, ale aj duchovnej. Ak niektorá z nich totiž zaostáva, vytvára to potenciál značného utrpenia a to nie je príjemné pri žiadnej z týchto stránok! Manažovanie života je asi jedna z najzaujímavejších vecí v materiálnom svete.

Investície do vzdelania sa vyplácajú
Čo sa týka peňazí, lebo tento blog je najviac o peniazoch, tak v minulom roku začali výraznejšie pracovať v môj prospech, čo znamená, že som sa opäť posunul smerom k nezávislosti na peniazoch a teda k väčšej slobode. Stále sa mi potvrdzuje to, že je dobré im rozumieť a že investície do kurzov u takých učiteľov, akým je napríklad Robert Kiyosaki, neboli zbytočne vyhodené peniaze.

Všetko, čo sa deje vo svete peňazí, ale nielen v ňom, nás má niečomu naučiť. Ten, kto si myslí, že už ovláda všetko o peniazoch a že sa nepotrebuje nič nové učiť, dostane takú ranu od života, že to nemusí už vôbec rozchodiť.

Na výzvy života i peňažného systému treba správne reagovať
Tých nástrah, ktoré na nás číhajú, je dnes neúrekom a stále pribúdajú, na druhej strane je to pozitívne, pretože nás to môže posunúť vpred. Tak ako dnešný peňažný systém, ktorý je neudržateľný, môže priniesť také príležitosti, ako žiaden iný nikdy predtým a to aj v prípade, keď sa zosype ako domček z karát.

„Nie je totiž dôležité to, čo sa vo svete udeje, ale to, ako na to my reagujeme!“

Keby mi niekto toto pred pár rokmi povedal, tak buď by som ho poslal rovno do teplých krajín, alebo, v miernejšom prípade, by som povedal, že je to klišé.
Dnes už ale mám na to iný názor hlavne na základe vlastných skúseností.

Finančná garancia neexistuje
Väčšina ľudí hľadá nejakú oporu v niekom inom alebo v nejakej inštitúcií. Ak ste na tom rovnako a aj vy ste sa vybrali týmto smerom, tak figu nájdete. Nie náhodou je figa aj skratka finančnej garancie tejto webovej stránky, pretože nič také, ako finančná garancia, neexistuje! Sú určité princípy, ktoré vo financiách platia a je dobré o nich vedieť, ale garanciu nehľadajte nikde – ani na týchto webstránkach!

Spoliehajte sa len na seba (a vlastnú zvedavosť)
Jediné miesto, odkiaľ dostanete správnu odpoveď na vaše otázky, je vo vašom vnútri.
Možno sa vám už stalo, že rozum vám kázal jedno a intuícia niečo iné. Dali ste na rozum a intuíciu ste nebrali na vedomie. Neskôr ste to ľutovali a hovorili si, že ste mali počúvať na svoje vnútro. Tam je totiž správna odpoveď na každú vašu otázku, aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať ako dobré riešenie.

Moja rada znie, ak sa nachádzate pred takými rozhodnutiami, kde vám vaša intuícia radí niečo iné ako váš rozum, dajte vždy na intuíciu!

Vyžaduje si to ale začať komunikovať sám so sebou a nebyť zviazaný myšlienkovými vzorcami vytvorenými médiami a názormi iných.

Jednoducho žiť svoj život a nie život iných ľudí.

Tak to urobme a tešme sa z toho, že to tak je!